Вітаємо працівників галузі дошкільної освіти Миколаївщини!

18.06.2024

Про проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції

Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти інформує, що на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі з 20 по 21 червня 2024 року відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Духовно-моральне виховання дітей і молоді в сучасному освітньому просторі: вітчизняний та зарубіжний досвід» (далі - Конференція).

Для участі у Конференції запрошуються: викладачі закладів вищої освіти, викладачі й методисти закладів післядипломної педагогічної освіти, консультанти ЦПРПП, педагоги закладів дошкільної освіти.

Формат Конференції: онлайн.

Участь безкоштовна.

Детальніше - за покликанням.

12.06.2024

Онлайн-консультація для освітян закладів дошкільної освіти Снігурівщини

12 червня 2024 року працівники кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО провели позапланову онлайн-консультацію для керівників (директорів) і вихователів-методистів закладів дошкільної освіти Снігурівської громади щодо організації освітньої роботи у 2024–2025 навчальному році за участі директора закладу дошкільної освіти (ясел-садка) № 16 «Калинонька» Первомайської міської ради Олени Давліченої.

Детальніше - нижче

Під час заходу спікери надали консультативну допомогу педагогам з таких питань: 

Учасники подякували за зустріч, відзначили актуальність і важливість розглянутих питань.

Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти підтримує освітянський стрій та дошкілля Миколаївщини!

Відеозапис за покликанням.

Загальна презентація з корисними покликаннями

12.05.2024

ВИШИВАНКА ЄДНАЄ

У Всесвітній день вишиванки, 16 травня 2024 року, Лія Олійник та Олена Маланчук, фахівчині кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, провели інтерактивний захід для педагогічних працівників дошкільної освіти та початкової школи Миколаївської області. 

Учасниці/учасники закритих педагогічних спільнот у фейсбуці «Дошколярики Миколаївщини», «Нова українська початкова школа» долучилися до створення інтерактивного фотоколажу «Вишиванка єднає». 87 педагогів/педагогинь розмістили на онлайн-дошці «Padlet» (https://padlet.com/kafedradip/padlet-l1nqnx0rc1gm4vn2) наліпки зі світлинами з досвіду роботи та власними думками, поетичними рядками, висловами відомих особистостей про вишиванку.

Освітяни відзначили символічність і важливість заходу під час війни, адже усвідомлення того, що вишиванка об’єднує українців та збагачує нашу культуру, спонукає зберігати, цінувати, прославляти спадщину рідної країни!

Комплекти "Буду вправним першачком"

Форма для замовлення комплектів "Буду вправним першачком" для молодшої, середньої і старшої груп : http://surl.li/trfbf

Інформація про комплекти "Буду вправним першачком" - виступ Ірини Івченко у відео (починається з 50 хв.54 с.)

http://surl.li/trfbz

06.05.2024

Про проведення наукового дискурсу

Відповідно до річного плану Центру освітнього краєзнавства імені Дмитра Кременя Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з метою проведення комплексу заходів, направлених на виявлення і популяризацію традиційного настінного народного розпису на території Миколаївщини, Центр ініціює проведення наукового дискурсу «Народний настінний розпис в історико-культурному просторі Миколаївщини: історія – сучасні реалії», який відбудеться 10 травня 2024 року. Формат проведення – дистанційний за покликанням.

До участі запрошуються науковці, науково-педагогічні, педагогічні працівники закладів освіти, краєзнавці.

Реєстрація щодо участі та виступу на Науковому дискурсі здійснюється через гугл-анкету за покликанням: surl.li/tmaog 

Детальніше - нижче.

До обговорення на Науковому дискурсі виносяться такі питання:

1. Народний розпис як культурне надбання українців.

2. Настінний народний розпис як складова побутової культури Степової України.

3. Євгенія Бондаренко – першовідкривачка унікального народного екстер’єрного розпису на Миколаївщині.

4. Проблеми та перспективи дослідження традиційного настінного розпису Миколаївщини.

5. Досвід педагогів області щодо використання зразків народного настінного розпису Миколаївщини в освітньому середовищі.

Покликання буде надіслано напередодні проведення заходу зареєстрованим учасникам.

01.04.2024

Онлайн-засідання обласної творчої групи

23 та 30 березня 2024 року з метою підвищення професійної компетентності педагогів кафедрою теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО проведено перше засідання обласної творчої групи «Формування соціально-громадянської компетентності в дітей дошкільного віку засобами художньо-мовленнєвої діяльності». Детальніше нижче.

Олена Сокуренко, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, привітала учасників і наголосила на важливості формування соціально-громадянської компетентності в період дошкільного дитинства.

Галина Лебідь, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, ознайомила із цілями та завданнями роботи творчої групи на 2024 рік.

Під час теоретичної частини заходу:

- розставлено акценти щодо структурних складових соціально-громадянської компетентності (Олена Сокуренко);

- окреслено особливості художньо-мовленнєвої діяльності як засобу формування соціально-громадянської компетентності (Галина Лебідь);

- висвітлено засоби художньо-мовленнєвої діяльності в роботі з дітьми дошкільного віку (Олена Маланчук, методист кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО).

У практичній частині учасники творчої групи репрезентували моделі формування соціально-громадянської компетентності у вихованців закладів дошкільної освіти Миколаївщини та фрагменти відеозаписів розваг, обговорили алгоритм дій з узагальнення напрацьованих матеріалів.

Підбиваючи підсумки, освітяни відзначили актуальність і практичну спрямованість заходу.

29.03.2024

Пишаємось здобутками дошкілля Миколаївщини!

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу освітніх технологій - 2023 - авторів найяскравіших та найактуальніших публікацій у  журналах «Дошкільне виховання» і «Джміль» від Миколаївської області:

Шановні колегині, дякуємо, що вкладаєте свої сили та душу у розвиток дошкільної освіти Миколаївщини!

26.03.2024

Культура добросусідства в дії

26 березня 2024 року на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Коблівської сільської ради Миколаївського району (директор – Оксана Вербик) у змішаному форматі відбулася робоча зустріч обласної творчої групи «Культура добросусідства в ЗДО» (керівниця – Лія Олійник).

Під час зустрічі учасниці ознайомилися з досвідом роботи Коблівського ЗДО (ясел-садка) «Сонечко» щодо реалізації регіональної парціальної програми, методичних рекомендацій з міжкультурної і громадянської освіти дітей дошкільного віку «Український віночок. Миколаївщина». 

Діти дізналися про мандри чумаків на Миколаївщині, виготовляли та куштували медовий чумацькій хліб за стародавнім рецептом, грали в народні ігри з Юрієм Шевченком, реконструктором історичних подій. Приємним сюрпризом для дітей були подарунки, вітальна листівка і відеозвернення від однолітків – вихованців комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» № 4 Миколаївської міської ради (фахівчині: Наталія Літвінова, Олександра Зінченко, Валентина Трубіна).

Педагогині презентували дидактичні матеріали «Український віночок. Миколаївщина», розробили програму спільного засідання з освітянами Херсонщини та спланували участь у XI Всеукраїнській робочій нараді з упровадження курсу «Культура добросусідства». 

Захід відбувся в конструктивному полілозі. Усього – 16 учасниць.

25.03.2023

Видавництво «ГЕНЕЗА» запрошує на Всеукраїнські конференції з дошкілля

Шановні педагогічні працівники закладів дошкільної освіти Миколаївської області! Видавництво «ГЕНЕЗА»  запрошує усіх відвідати Всеукраїнські конференції з дошкілля «Шляхи зростання фахової майстерності педагогів в умовах інноваційного освітнього середовища», присвячені актуальним питанням у сфері дошкільної освіти з методичними та практичними порадами педагогам ЗДО від провідних фахівців та експертів дошкілля України. Також на конференціях буде презентовано широкий сучасний методичний супровід, який стане у нагоді вихователям під час організації освітнього процесу.

Реєстрація для отримання Сертифікату на 12 год (0,4 кредита ЄКТС): budupershach.com/webinar_27_03_24 . Реєстраційна форма буде закрита 26 травня 2024 р.

Сертифікати будуть завантажені з 1 червня 2024 р. на surl.li/rxlad 

Програму конференцій можна завантажити за покликанням 

Детальніше за покликанням 

21.03.2023

Університет знань «Методичний супровід під час організації очної та дистанційної форм здобуття освіти вихованцями закладів дошкільної освіти»

21 березня 2024 року кафедрою теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО проведено університет знань «Методичний супровід під час організації очної та дистанційної форм здобуття освіти вихованцями закладів дошкільної освіти» для методистів з дошкільної освіти методичних установ, консультантів центрів професійного розвитку, спеціалістів відділів освіти, вихователів-методистів ЗДО. 

Детальніше - нижче.

Відкрила захід Олена Сокуренко, к.  пед. н., доцент, завідувач кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО. 

Наталія Гавриш, д. пед. н., професор, професор кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Волинського національного університету, презентувала два посібники для дітей молодшого дошкільного віку як інтерактивні методи розвитку мовлення і комунікації.

Ірина Івченко, заступник головного редактора видавництва «Генеза», представила інноваційні підходи під час організації очної та дистанційної форм організації освітнього процесу в ЗДО з використанням навчально-методичного комплекту «Буду вправним першачком».

Олена Маланчук, методист кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, розповіла про систему методичного супроводу педагогів ЗДО.

Олена Давлічена, директор Первомайського ЗДО (ясел-садка) № 16 «Калинонька» Первомайської міської ради, поділилася досвідом роботи щодо сучасних підходів до організації методичної роботи в умовах сьогодення в ЗДО Первомайщини. 

Модератор заходу – Галина Лебідь, к. пед. н., методист кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО. 

Олена Сокуренко, підбиваючи підсумки, означила пріоритети з методичного супроводу під час організації очної та дистанційної форм здобуття освіти вихованцями ЗДО.

Учасники відзначили актуальність, доцільність і практичну спрямованість заходу.

Відеозапис заходу за покликанням

Матеріали заходу за покликанням

19.03.2023

«Гратися і не боятися»: Дієві поради для вихователів та батьків дошкільнят

Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні разом зі співачкою Світланою Тарабаровою, психологинею Світланою Ройз та експерткою дошкілля Соломією Бойкович в межах ініціативи Першої леді України з впровадження Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?». Медіапартнери проєкту 1+1 media та медіасервіс MEGOGO розробили рекомендації для щоденної підтримки ментального здоров'я дітей в закладах дошкільної освіти в межах проєкту «Гратися і не боятися». Детальніше за покликанням.

15.02.2023

Інтерактивна раптівка до Міжнародного дня дарування книжок

Упродовж 14 лютого 2024 року в закритій педагогічній спільноті «Дошколярики Миколаївщини» відбулася інтерактивна раптівка, яку підготували та провели в асинхронному режимі Лія Олійник, Ірина Романюк, Олена Маланчук, працівниці кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Мета – поширення інформації про читацькі тренди у віковій категорії дітей дошкільного віку серед педагогічних працівників ЗДО та батьків вихованців, заохочення до придбання сучасної дитячої літератури в ЗДО, їх обладнання мультимедійними пристроями й аудіокнигами.

Міжнародний день дарування книжок активно відзначається з 2012 року. Історія свята розпочалася з маленької традиції в родині американської книжкової блогерки Еммі Бродмур, де на День закоханих дарували один одному книги.

Якось син блогерки запитав: «Чому в році немає такого особливого дня, коли люди дарують книжки всім навколо?». Еммі дуже сподобався задум. Саме тому вона вирішила відзначити черговий Валентинів день, подарувавши книги не лише синові, а й бідним дітям, які не мають можливості їх придбати. Водночас блогерка поділилася ідеєю акції з читачами, після чого традиція почала стрімко розвиватися.

«Коли ще ділитися своєю любов’ю до книг, як не в день, який є синонімом кохання», – написала у своєму заклику до спільноти читачів Емма Перрі. Дуже швидко запитання маленької дитини й активна позиція Еммі Бродмур були підхоплені мільйонами людей, що й сприяло становленню цього свята як Міжнародного дня книгодарування.

Справжнім подарунком для учасників спільноти стала книжка дитячих віршів «Андрійко й Сніговійко» Запорожченко Галини Михайлівни, поетеси, освітянки, краєзнавиці, членкині Національної спілки письменників України, лауреатки та дипломантки численних міжнародних і всеукраїнських літературно-мистецьких конкурсів та фестивалів, завідувачки центру освітнього краєзнавства імені Дмитра Кременя МОІППО.

Педагогині з різних куточків Миколаївщини ділилися власним досвідом щодо створення умов для формування навичок слухання, інтерпретації текстів у здобувачів дошкільної освіти.

На одному зі слайдів у загальній інтерактивній гугл-презентації на гугл-диску кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО учасниці популяризували різноманітні способи мотивації дітей та їхніх родин до читання, розповідали про підтримку й розвиток книжкової екосистеми у ЗДО (живі письменники, буккросинг, марафон родинного книгочитання тощо).

У заході взяли активну участь 36 педагогинь ЗДО Миколаївської області, переглянули допис – 696.

01.02.2023

Книжкові новинки від ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти"

В межах проєкту ЮНІСЕФ «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», який реалізує ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Українського інституту розвитку освіти розроблено посібник "Ефективні форми роботи в укритті" та збірка авторських казок до інтегрованого курсу "Дошкільнятам - освіта для сталого розвитку" Дякуємо колегам за їх роботу! 

28.12.2023

У Міністерстві освіти і науки України презентували проєкт «Моя фортеця»

Мета проєкту - створити в закладах освіти безпечні, комфортні, інклюзивні укриття з сучасним дизайном. Вони мають діяти як спільні навчальні, відпочинкові й ігрові простори та створювати спокійну, ненапружену атмосферу.

«Моя фортеця» містить ключові рекомендації для облаштування укриттів у відповідних приміщеннях з урахуванням особливостей архітектурних рішень,  навігацій тощо.

Детальніше - за посиланням: fortetsia.gov.ua 

14.12.2023

Нарада з питань дошкільної освіти 

13 грудня 2023 року працівники кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Олена Маланчук та Лія Олійник узяли участь у нараді під головуванням заступника Міністра освіти і науки України Євгенії Смірнової для фахівців з дошкільної освіти департаментів (управлінь) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій, закладів післядипломної педагогічної освіти. 

Під час зустрічі презентовано результати моніторингового дослідження діяльності закладів дошкільної освіти з питань безпеки, медицини та харчування, додаткових освітніх послуг (вересень 2023 року); наголошено на деяких аспектах статистичної звітності; прокоментовано зміни до Положення про атестацію педагогічних працівників; висвітлено питання з провадження змішаної форми організації роботи з дошкільниками; надано обґрунтовані відповіді на запитання учасників.

Дякуємо організаторам наради за змістовну та актуальну інформацію! 

14.12.2023

Тренінг щодо реалізації програми соціально-емоційного розвитку та навчання «PЕPPY PALS (Веселі друзі)»

12 грудня 2023 року в м. Києві відбувся тренінг для фахівців закладів післядипломної педагогічної освіти щодо реалізації програми соціально-емоційного розвитку та навчання дітей віком від З до 9 років «Рерру Pals (Веселі друзі)» у межах Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation. 

У навчанні взяли участь працівники кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти: Олена Сокуренко, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри; Галина Лебідь, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри, методист; Олена Маланчук, методист кафедри.

Під час заходу розглядалися такі питання: 

- Гра як інструмент соціально-емоційного розвитку дитини та природний ресурс для подолання кризових ситуацій.

- Ознайомлення зі шведською програмою для дітей від 3 до 9 років  «Рерру Pals (Веселі друзі)» – засобом соціально-емоційного навчання сучасних дошкільників.

- Мистецтво й наука фасилітації ігрової взаємодії з дітьми.

- Принципи підтримуючого спілкування.

- Практикум з ігрової взаємодії. 

Дякуємо за активне та продуктивне навчання!

22.11.2023

Увага! Методичні рекомендації

Фахівці відділу дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України розробили методичні рекомендації «Щодо зарахування, переведення та відрахування вихованців державних (комунальних) закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану» (Наказ МОН України від 15.11.2023 № 1397). Ознайомитись з даним наказом можна за покликанням: https://drive.google.com/drive/folders/1MmceXRc2SnobAIAS3YU-EzppgdZetdWL?usp=sharing

21.11.2023

Обласна майстерня педагогічних працівників закладів дошкільної освіти «Перлини педагогічної майстерності дошкілля Миколаївщини»

21 листопада 2023 року кафедрою теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО в онлайн-режимі проведено обласну майстерню педагогічних працівників закладів дошкільної освіти «Перлини педагогічної майстерності дошкілля Миколаївщини» (далі – Майстерня).

Метою Майстерні є підвищення професійного рівня педагогів закладів дошкільної освіти Миколаївської області.

Модератор – Олена Маланчук, методист кафедри теорії й методикидошкільної та початкової освіти МОІППО.

З вітальним словом до учасників заходу звернулася Ольга Захар, кандидат педагогічних наук, заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО.

Олена Сокуренко, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, ознайомила з особливостями організації роботи закладів дошкільної освіти Швеції.

Людмила Деньговська, директор закладу дошкільної освіти № 94 «Марійка» м. Миколаєва, висвітлила питання щодо забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні (з досвіду роботи у проєкті ЮНІСЕФ).

Олена Видаш, учитель-логопед закладу дошкільної освіти № 8 «Казка» м. Южноукраїнська, поділилася досвідом з організації інклюзивного навчання дітей з особливими потребами під час воєнного стану, що відзначено високою нагородою на ХІV Міжнародній виставці «Сучасні заклади дошкільної освіти – 2023».

Олена Сніцарьова, вихователь-методист закладу дошкільної освіти № 8 «Казка» м. Южноукраїнська, окреслила освітні втрати, підходи до вимірювання та шляхи їх подолання. Роботу закладу представлено та нагороджено на ХV Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті».

Валентина Козленко, вихователь-методист закладу дошкільної освіти № 6 «Світлячок» м. Южноукраїнська, розповіла про особливості розвитку ігрової компетентності дітей дошкільного віку з використанням конструктора «LEGO».

У заході взяли участь 200 педагогічних працівників, які отримали творчі ідеї та методичну підтримку.

Кафедра теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО дякує всім, хто долучився до онлайн-зустрічі, а також колегам-спікерам, які репрезентували свої напрацювання.

Відеозапис заходу – за покликанням: https://drive.google.com/file/d/1vZIGdFrnTsmcasN3IAfEEHgkB_a07Nyt/view?usp=drive_link

20.11.2023

УВАГА! Реєстрацію продовжено

Шановні відповідальні за підвищення кваліфікації в закладах дошкільної освіти!

01 листопада 2023 року на платформі реєстрації слухачів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти розпочато попередню реєстрацію. Перелік курсів підвищення кваліфікації й компетентнісно та діяльнісно орієнтованих вибіркових модулів (кейсів) подано в додатках 1 і 2 Листа МОІППО № 783/15-37 від 30.10.2023

15.11.2023

Робоча зустріч учасників обласної творчої групи  «Ігрова діяльність як засіб формування патріотичних почуттів у дітей дошкільного віку»

14 листопада 2023 року в очному форматі на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти кафедрою теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО проведено робочу зустріч обласної творчої групи педагогічних працівників закладів дошкільної освіти «Ігрова діяльність як засіб формування патріотичних почуттів у дітей дошкільного віку» з метою  укладання збірника матеріалів «З Україною в серці: патріотичне виховання дітей дошкільного віку.

Відкрила захід Вікторія Стойкова, заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО, яка привітала учасників та наголосила на актуальності теми, важливості формування в дітей почуття патріотизму з дошкільного віку.

Галина Лебідь та Олена Маланчук, методисти кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, обговорили з учасниками планування організаційної і методичної роботи обласної творчої групи на 2024 рік.

Під час зустрічі педагоги представили макет збірника матеріалів,  визначили наступні кроки.

Дякуємо кожній учасниці творчої групи за активність та плідну співпрацю!

01.11.2023

УВАГА! Розпочато реєстрацію на курси підвищення кваліфікації на 2024 рік

Шановні відповідальні за підвищення кваліфікації в закладах дошкільної освіти!

01 листопада 2023 року на платформі реєстрації слухачів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти розпочато попередню реєстрацію. Перелік курсів підвищення кваліфікації й компетентнісно та діяльнісно орієнтованих вибіркових модулів (кейсів) подано в додатках 1 і 2 Листа МОІППО № 783/15-37 від 30.10.2023. Реєстрацію необхідно завершити до 20 листопада 2023 року.

19.10.2023

Університет знань "Моніторинг професійної діяльності педагога закладу дошкільної освіти" 

19 жовтня 2023 року кафедрою теорії й методики дошкільної та початкової освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено університет знань «Моніторинг професійної діяльності педагога закладу дошкільної освіти» з метою педагогічної підтримки моніторингу освіти ЗДО. 

Відкрила захід та привітала учасників Ольга Захар, кандидат педагогічних наук, заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО. 

Олена Сокуренко, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, наголосила на важливості моніторингу якості освіти ЗДО.

Олена Маланчук, методист кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, акцентувала увагу на нормативно-правовій базі моніторингу якості професійної компетентності та діяльності педагога ЗДО.

Оксана Кулешова, завідувач навчально-методичної лабораторії моніторингу якості освіти та сертифікації МОІППО, розкрила теоретичні основи моніторингу якості освіти.

Ірина Романюк, старший викладач кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО,  детально розповіла про розроблення програм моніторингу якості освіти в закладах дошкільної освіти.

Лія Олійник, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, інформувала про участь педагогічних працівників ЗДО Миколаївського регіону в проєкті «Психолого-педагогічна підтримка дітей, батьків та педагогів в умовах надзвичайної ситуації».

Учасники заходу подякували за знання, що допоможуть у роботі з педагогічними працівниками галузі дошкільної освіти щодо моніторингу професійної діяльності.

Матеріали заходу за покликанням

Відеозапис заходу за покликанням

01.10.2023

Історії педагогів Миколаєва

Шановні колеги! Сьогодні, у святковий день - День Захисників та Захисниць України, День освітянина України хочеться привітати всіх і побажати миру в душі й житті, сили й наснаги з честю витримати викликати долі. І особливо сьогодні хочеться поділитися з вами історіями педагогів Миколаєва, які МАЮТЬ ПОЧУТИ! Перечитайте їх...Кожна з історій непроста, кожна тривожить душу... Це сильні та незламні люди! Ми маємо знати їх імена! (Для того, щоб прочитати кожну історію педагога - перейдіть за покликанням, натисніть на назву історії, переходячи на окрему сторінку)

Пишаємось педагогами Миколаївщини!!!

 Історії педагогів Миколаєва 

27.09.2023

ПРИВІТАННЯ ДО ДНЯ ДОШКІЛЛЯ 

27 вересня 2023 року відзначається День дошкілля в Україні. Дошкільна освіта є важливим етапом для цілісного розвитку дитини.

Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти щиро вітає педагогічних працівників галузі дошкільної освіти Миколаївщини з професійним святом. Від вашої мудрості, терпіння, майстерності залежить щасливе дитинство й подальша доля кожного вихованця. 

Бажаємо творчих успіхів, міцного здоров’я, миру, добробуту, достатку, а найголовніше – відчуття вдячності за свою роботу. Нехай посіяні вами зерна добра й милосердя дають дружні сходи в серцях і душах наших дітей – майбутнього України!

До привітань приєднується Фейсбук-спільнота "Дошколярики Миколаївщини"

 youtu.be/Uly3vCO4VRk 

19.09.2023

Робоча зустріч з учасниками міжнародного освітнього проєкту «Афлатот» щодо упровадження основ соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку Миколаївської області

Відповідно до річного плану роботи Миколаївського обласного інституту  післядипломної педагогічної освіти працівники кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти 19 вересня 2023 року на базі МОІППО провели робочу зустріч  з учасниками міжнародного освітнього проєкту «Афлатот» щодо упровадження основ соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку Миколаївської області.

Мета – поширити досвід упровадження та реалізації завдань освітньої програми з основ соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку  «Афлатот» (від трьох до шести років).

Вітальним словом відкрила захід Вікторія Стойкова, кандидат педагогічних наук, заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО.

Під час заходу  розглядалися такі питання:

Безпечне освітнє середовище закладу освіти: нові виміри та підходи (Вікторія Стойкова, кандидат педагогічних наук, заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО).

Упровадження основ соціальної та фінансової грамотності дітей дошкільного віку в освітній процес закладів дошкільної освіти Миколаївщини (Галина Лебідь, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, координатор проєкту «Афлатот» щодо упровадження основ соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку в Миколаївській області).

У практичній частині заходу під назвою «Педагогічний кейс «З досвіду роботи педагогів закладів дошкільної освіти проєкту «Афлатот» учасники робочої зустрічі виступили з наступними питаннями:

 Учасники зустрічі підбили підсумки та обговорили напрями подальшої роботи за проєктом.

01.09.2023

Вітаємо з початком нового 2023/2024 навчального року!

Шановні працівники галузі дошкільної освіти! 

Щиро вітаємо вас з Першовереснем, Днем знань – всенародним святом мудрості, доброти й людяності, святом молодості та надії!

Висловлюємо глибоку вдячність Вам, шановні педагоги, за невичерпну енергію, ентузіазм, натхнення, самовіддану працю, високий рівень освітніх послуг у такий важкий для нашої країни час.

Це свято тих, хто завжди поруч зі своїми дітьми.

У цей непростий час бажаємо головного – здоров’я усім, успіхів у професійній діяльності, творчих перемог! Попереду – найцікавіше і незвідане. 

З початком нового навчального року! Нехай здійсняться усі ваші мрії та сподівання!

Злагоди і МИРУ нам усім!

З повагою 

працівники кафедри теорії й методики 

дошкільної та початкової освіти 

Миколаївського обласного інституту 

післядипломної педагогічної освіти

28.08.2023

Обласний інструктивно-методичний семінар «Актуальні питання освітньої діяльності сучасного педагога закладу дошкільної освіти» 

28 серпня 2023 року працівники кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти в дистанційному форматі провели обласний інструктивно-методичний семінар «Актуальні питання освітньої діяльності сучасного педагога закладу дошкільної освіти».

Мета семінару – роз’яснити педагогічним працівникам особливості організації діяльності закладів дошкільної освіти Миколаївської області у 2023-2024 навчальному році.

Відкрила захід Олена Сокуренко, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО.

З вітальним словом до учасників звернулася Ольга Захар, кандидат педагогічних наук, заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО.

Олена Маланчук та Галина Лебідь, методисти кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, надали методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти в 2023-2024 навчальному році.

Ірина Романюк, старший викладач кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, розповіла про участь педагогів закладів дошкільної освіти міста Миколаєва у проєкті «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», що є засобом організації інноваційної форми взаємодії з дітьми та їх батьками.

Лія Олійник, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, акцентувала увагу на важливості вдосконалення фахової компетентності педагогів із гендерної культури та гендерної рівності в системі дошкільної освіти.

Аліна Кучеренко, методист навчально-методичної лабораторії практичної психології та соціальної роботи МОІППО, висвітлила питання щодо психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу в умовах війни.

Оксана Бавольська, методист обласного ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти МОІППО, окреслила шляхи організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в закладах дошкільної освіти.

Ірина Голосна, завідувач дошкільного навчального закладу № 144 комбінованого типу м. Миколаєва, поділилася досвідом щодо відновлення освітнього процесу в закладі дошкільної освіти в умовах воєнного стану.

В кінці заходу організатори підсумували роботу всіх спікерів, акцентувавши на актуальності розглянутих питань, та подякували за участь. 

На заході були присутніми 97 педагогів Миколаївської області.

Матеріали семінару можна переглянути тут

Відеозапис за покликанням

23.08.2023

Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у 2023/2024 н.р. у закладах дошкільної освіти

Шановні колеги! Звертаємо вашу увагу, що Міністерство освіти і науки України розробило «Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у 2023/2024 н.р. у закладах дошкільної освіти» (Лист МОН України від 21.08.2023 №1/12490-23 «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році»). Ознайомитись з документом можна тут

16.08.2023

Готуємось до нового навчального року

Шановні колеги! Незабаром розпочнеться новий 2023/2024 навчальний рік, до якого кожен працівник галузі дошкільної освіти має бути підготовленим. Методисти кафедри ТМДПО МОІППО розробили Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році, з якими можна ознайомитися та користуватися у професійній діяльності.

Анонсуємо, що наприкінці серпня 2023 року кафедра теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО проводитиме обласний інструктивно-методичний семінар «Актуальні питання освітньої діяльності сучасного педагога закладу дошкільної освіти».  Тож, чекайте на запрошення, реєструйтесь та долучайтесь. Будемо раді зустрічі!

09.08.2023

До уваги!

Про освітню програму підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти «Освіта та піклування» (Education & Care) з урахуванням соціокультурних та політико-економічних умов розвитку України, європейського вектору модернізації освіти держави, напрямів її реформування, новітніх наукових розробок і кращих практик у галузі дошкільної освіти, рекомендованої до впровадження Міністерством освіти і науки України (наказ №1121 від 23.10.2021). 

Лист ІМЗО_ЗДО серпень-жовтень 2023

 «Сучасне дошкілля під крилами захисту»

Команда  Міністерства освіти і науки України додає нові матеріали, в рубриці «Сучасне дошкілля під крилами захисту», що створені на виклики сьогодення.

Матеріали містять онлайн-заняття з музики, математики, розвитку мовлення, психологічні поради, важливі нормативно-правові акти та багато корисної інформації щодо поведінки в умовах воєнного стану.

Талановиті та творчі педагоги створюють засобами казки відеоролики та мультфільми. Для маленької дитини казка залишається найбільш доступним способом пізнання світу, соціальних відносин, поведінки в різних життєвих ситуаціях.

Тому пропонуємо ознайомитися з матеріалами та користуватися. 

08.08.2023

До уваги! Дорожня карта Безпеки для працівників дошкільної освіти

Шановні колеги! Звертаємо вашу увагу, що фахівці з питань дошкілля Українського інституту розвитку освіти розробили Дорожню карту безпеки, в якій міститься:

Посилання на Дорожню карту.

Порадники для вихователів та батьків «Подбайте про безпеку дитини»

Український інститут розвитку освіти презентував два Порадники: для вихователів та батьків «Подбайте про безпеку дитини».

В Пораднику для вихователів зібрано рекомендації та поради як уберегти дітей від небезпеки надворі, у приміщеннях закладу освіти, а також в умовах війни. Ознайомитись з Порадником можна за покликанням.

Як запобігти дитячому травматизму? Як вберегти життя та здоров’я малюків, які ще не усвідомлюють небезпеку? На ці питання батьки знайдуть відповідь у Пораднику для батьків «Подбайте про безпеку дитини» за покликанням.

Порадники створено в рамках проєкту «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні». Проєкт реалізується ВГО “Асоціація працівників дошкільної освіти” у рамках СПІЛЬНО — програми Дитячого фонду ООН (UNICEF Ukraine) для підтримки сімей з дітьми, які постраждали від війни, за інформаційної підтримки Міністерство освіти і науки України та Українського інституту розвитку освіти.

22.06.2023

 Рекомендації «Про організацію безпечного освітнього простору в закладах дошкільної освіти та обладнання укриттів»

Фахівці відділів дошкільної освіти Міністерство освіти і науки України та Українського інституту розвитку освіти розробили рекомендації «Про організацію безпечного освітнього простору в закладах дошкільної освіти та обладнання укриттів» (Лист МОН України від 20.06.2023 № 1/8820-23). Ознайомитись з даним листом можна за покликанням.

Основні розділи рекомендацій:

18.06.2023

Оновлення парціальної програми «Комп’ютерна грамотність»

Парціальній програмі «Комп’ютерна грамота для малят» (автори Романюк О.В., Вайнер О.В., Болотова О.М.) повторно надано гриф «Схвалено для використання в освітньому процесі», який згідно з рішенням експертної комісії (протокол №3 від 10.05.2022) зареєстровано у Каталозі надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам за №1.0014-2023. 

Детальніше для ознайомлення перейдіть за покликанням

Інформуємо!

Рішенням експертної комісії з дошкільної педагогіки та психології від 12 травня 2023 року (протокол № 3) навчально-методичному посібнику «Парціальні програми дошкільної освіти: Реалізація змісту Державного стандарту дошкільної освіти» (ват. Гавриш Н. В., Косенчук О. Г., Піроженко Т. О.). надано гриф «Схвалено для використання в освітньому процесі», який зареєстровано у Каталозі надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам за № 1.0016-2023.

Детальніше можна ознайомитися за покликанням