Освітні проєкти

Освітній проєкт "Соціальна та фінансова освіта дітей дошкільного віку "Афлатот"

Кафедра теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, починаючи з 2016 року є учасником Міжнародного проєкту «Соціальна та фінансова освіта дітей дошкільного віку «Афлатот», для впровадження якого залучено 5 закладів дошкільної освіти Миколаївської області. Підґрунтям впровадження проєкту є освітня програма «Афлатот» для дітей дошкільного віку та Державний стандарт дошкільної освіти (оновлений Базовий компонент дошкільної освіти), які мають взаємозв'язок у вирішенні завдань.    

Мета: формування в дітей дошкільного віку основ соціальної та фінансової освіти.

Завдання: 

Робоча зустріч учасників міжнародного освітнього проєкту «Афлотот»

22 лютого 2023 року Галина Лебідь, к.пед.н., доцент кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО узяла участь у робочій зустрічі учасників міжнародного освітнього проєкту «Афлотот»

Під час проведення заходу розглядалися питання співпраці з Національним банком України щодо реалізації освітнього проєкту «Афлотот» в Україні з метою формування в дітей дошкільного віку соціальної та фінансової грамотності.

Галиною Лебідь, координатором проєкту в Миколаївській області, представлено «Модель реалізації програми впровадження основ соціальної та фінансової грамотності дітей дошкільного віку в освітньому процесі закладів дошкільної освіти на Миколаївщині». Учасники зацікавлені в подальшій співпраці з проєктом.

Робоча зустріч з учасниками міжнародного освітнього проєкту «Афлатот» щодо упровадження основ соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку Миколаївської області

Відповідно до річного плану роботи Миколаївського обласного інституту  післядипломної педагогічної освіти працівники кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти 19 вересня 2023 року на базі МОІППО провели робочу зустріч  з учасниками міжнародного освітнього проєкту «Афлатот» щодо упровадження основ соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку Миколаївської області.

Мета – поширити досвід упровадження та реалізації завдань освітньої програми з основ соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку  «Афлатот» (від трьох до шести років).

Вітальним словом відкрила захід Вікторія Стойкова, кандидат педагогічних наук, заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО.

Під час заходу  розглядалися такі питання:

Безпечне освітнє середовище закладу освіти: нові виміри та підходи (Вікторія Стойкова, кандидат педагогічних наук, заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО)

Упровадження основ соціальної та фінансової грамотності дітей дошкільного віку в освітній процес закладів дошкільної освіти Миколаївщини (Галина Лебідь, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, координатор проєкту «Афлатот» щодо упровадження основ соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку в Миколаївській області).

У практичній частині заходу під назвою «Педагогічний кейс «З досвіду роботи педагогів закладів дошкільної освіти проєкту «Афлатот» учасники робочої зустрічі виступили з наступними питаннями:

Упровадження соціально-фінансової освіти як основи формування життєвих навичок дошкільників (за програмою «Афлатот») (Оксана Мойсеєнко, директор закладу дошкільної освіти № 101 Миколаївської міської ради; Олена Нагорна, вихователь-методист закладу дошкільної освіти № 101 Миколаївської міської ради).

Формування в дошкільників ціннісного ставлення до навколишнього світу як засіб соціально-економічного виховання в межах упровадження міжнародної програми соціальної та фінансової освіти «Афлатот» (Тетяна Баланчук, директор комунального закладу дошкільної освіти комбінованого типу №14 «Дзвіночок» Вознесенської міської ради).

Популяризація досвіду роботи з упровадження Нідерландської програми з основ соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку «Афлатот» в освітньому процесі закладу дошкільної освіти (Ірина Григорчак, вихователь-методист закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 1 «Ластівка» Первомайської міської ради; Наталія Кривенко, музичний керівник закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 1 «Ластівка» Первомайської міської ради).

Економічне середовище як засіб успішної соціалізації дошкільника (Любов Левицька, директор Центру розвитку дитини «Гармонія» Южноукраїнської міської ради).

Фізкультурна розвага для  формування соціально-фінансової грамотності старших дошкільнят (Ольга Бурлака, інструктор з фізичної культури закладу дошкільної освіти № 101 Миколаївської міської ради).

Організація роботи гуртка «Маленькі підприємці» у закладі дошкільної освіти (Олена Спека, вихователь Центру розвитку дитини «Гармонія» Южноукраїнської міської ради).

 Учасники зустрічі підбили підсумки та обговорили напрями подальшої роботи за проєктом.

Міжнародний проєкт «Сприяння освіті» в закладах дошкільної освіти

Проєкт «Сприяння освіті» упроваджується в закладах дошкільної освіти Миколаївської області відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу», Порядку бухгалтерського обліку гуманітарної допомоги, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 грудня 1999 року № 298 (із змінами), зареєстрованим в Міністерстві юстиції 27 грудня 1999 року за № 915/4208, статей 1-4 Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти України та The LEGO Foundation щодо упровадження ігрових та діяльністних методів навчання в освітні процес закладів дошкільної, загальної середньої та вищої освіти від 20 червня 2019 року, з метою забезпечення неперервної взаємодії учасників проєкту «Сприяння освіті». 

Заклади дошкільної освіти, які беруть участь в проєкті:

З метою реалізації проєкту було взято участь у заходах:

12 грудня 2023 року в місті Києві науково-педагогічні та педагогічні працівники кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти Сокуренко О. О., Лебідь Г. С., Маланчук О. В. взяли участь у навчальному тренінгу для представників закладів післядипломної педагогічної освіти щодо реалізації програми соціально-емоційного розвитку та навчання для дітей віком від 3 до 9 років «Peppy Pals (Веселі друзі)» у межах Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation, і відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 11.10.2023 № 1235 «Про деякі питання впровадження освітніх компонентів (навчальних дисциплін, спецкурсів, модулів) з психосоціальної підтримки дітей та педагогів в умовах кризових ситуацій, упровадження ігрових та діяльнісних методів навчання та розвитку».